Інформація від служби у справах дітей
Служба у справах дітей Тарашанської ТГ інформує:
В умовах воєнного стану в Україні, масової евакуації та переміщення сімей з дітьми з населених пунктів, де ведуться бойові дії, значно зростає загроза життю та здоров’ю дітей, а також ризик вчинення різних форм жорстокого поводження з ними, адміністративних чи кримінальних правопорушень по відношенню до дітей. Також, існують ризики посилення конфліктів у сім’ях, зокрема, через емоційне напруження, економічні негаразди, що може спричинити залишення дітьми домівок та дитячу бездоглядність.
Суб’єкти, юридичні та фізичні особи, яким стало відомо про дитину, яка перебуває в складних життєвих обставинах внаслідок жорстокого поводження з нею або наявності загрози її життю чи здоров’ю, зобов’язані невідкладно повідомити про таку дитину (телефоном або засобами електронної комунікації)органам національної поліції та службу у справах дітей.
Повідомляти про вчинення правопорушень до поліції можна за номером – 102.
Також функціонує єдиний номер українських екстрених служб – 112.
Урядовий контактний центр (консультації з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидія домашньому насильству, насильству за ознаками статі та насильству стосовно дітей - 1547).
Національна гаряча лінія для дітей та молоді (консультування дітей та молоді щодо проблем в особистих стосунках, непорозумінь з батьками, насильства чи жорстокого поводження, консультації психолога, юриста та соціальних працівників щодо випадків порушення прав дитини) - 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 111 (з мобільного).
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0 800 500 335(з мобільного або стаціонарного телефону) або 116123 (з мобільного).
За ініціативою Офісу Президента України, спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНЕСКО) в Україні та Міністерством соціальної політики України створено чат-бот у мережі Telegram «Дитина не сама» (@dytyna_ne_sama_bot), який допомагає дітям у складних ситуаціях під час воєнного стану.