Історична довідка

Територія Тарашанської  громади  згідно з адміністративно- територіальним устроєм України входить  до складу Чернівецького району Чернівецької області, Адміністративний  центр  знаходиться  у селі Тарашани. До Тарашанського ОТГ  входять  такі  населені пункти:   село Тарашани, село, Привороки,  село Станівці, село Турятка, село Поляна.

На північному  заході Буковини  серед  зелених лісів і широких просторів розкинулося невелике село Тарашани, через село  проходить  міжнародна траса , яка  з’єднує Україну з Румунією.

За даними видання Корнелія Козака і Едуарда Фішера « Краєзнавство Буковини» , перевиданого в 2006 році село Терешени (нині Тарашани) розташоване на  дорозі Франца у 12-13 столітті було  татарською колонією.

Дорога Франца, або Карпатська дорога походить із старої воєнної дороги і  яка від свого входження в край під Снятином веде через Чернівці, сере на Сучаву. За іншими  історичними джерелами перші документальні спогади про село Тарашани зафіксовані з 1418 по 1588 роки.Тоді назва села дещо відрізнялася від теперішньої і село називалось Татарашани. Це пов’язано з тим, що на наших землях посіли татари, які залишилися  після загарбницьких походів на українській землі.