Тарашанська громада
Чернівецька область, Чернівецький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Стратегія розвитку освіти Тарашанської сільської ради на 2023-2027 роки

Дата: 17.05.2023 16:21
Кількість переглядів: 330

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення  ХХХІ сесії  VІІІ скликання

Тарашанської сільської ради

від 12.05.2023 р. № 1380

 

 

 

 

 

 

 

Стратегія

розвитку освіти Тарашанської  

  сільської ради

  на 2023-2027 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023

І.ВСТУП

 

Стратегія розвитку освіти Тарашанської сільської ради на 2023-2027 роки (далі - Стратегія) розроблена на основі аналізу стану розвитку галузі в громаді, визначає мету, стратегічні напрями та основні завдання розвитку освіти на період 2023-2027 років.

Розроблення Стратегії зумовлено необхідністю кардинальних змін, спрямованих на підвищення якості та конкурентоспроможності освіти в нових економічних і соціокультурних умовах, реалізацію основних положень Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», державних стандартів освіти, Концепції Нової української школи.

Місія та стратегічне бачення

Місія. Освітня галузь Тарашанської сільської ради - єдиний освітній простір, що забезпечує різнобічний розвиток, виховання і соціалізацію особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності.

Стратегічне бачення розвитку освіти Тарашанської сільської ради – мережа закладів освіти, де створено всі умови для розвитку особистісних, творчих і професійних якостей людини; освітній простір духовної рівноваги та порозуміння, національної єдності, творчої самореалізації.

ІІ. СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ ОСВІТИ ТАРАШАНСЬКОЇ ГРОМАДИ

Аналіз сучасного стану системи освіти в громаді

У 2023 році мережа закладів освіти Тарашанської сільської ради становить 6 закладів: 4 заклади загальної середньої освіти (Тарашанський ліцей, Станівецький ліцей, Турятський ліцей, Привороцька гімназія), 2 заклади дошкільної освіти ( Тарашанський ЗДО, Полянський ЗДО).

У громаді зроблено чіткі реальні кроки для забезпечення права кожного на якісну освіту: дошкільна освіта стає ближчою до дитини та її потреб, загальна середня - оптимальнішою, інклюзивна - доступнішою.

 

Дошкільна освіта

У 2023р. на обліку перебуває 510 дітей від 0 до 6(7) років. Показник охоплення дітей різними формами дошкільної освіти становить 79,5%.

Значна увага приділяється створенню інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування для виховання, навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами. У 2 закладах дошкільної освіти та 2 дошкільних підрозділах ліцеїв функціонує 1 інклюзивна група ( Турятський ліцей), в якій здобуває інклюзивну освіту 1 дитина з особливими освітніми потребами. В двох закладах освіти                 (Турятський ліцей, Привороцька гімназія) облаштовано ресурсну кімнату.

Відділом освіти, культури, молоді та спорту проведено аналіз демографічного стану щодо прогнозування, забезпечення розвитку мережі закладів дошкільної освіти в  громаді, за результатами визначено, що збільшення охоплення дітей дошкільною освітою можливе шляхом використання всієї проектної потужності дошкільних підрозділів Станівецького та Турятського ліцеїв, а також відкриття закладу дошкільної освіти в с. Привороки.

У всіх закладах дошкільної освіти створені сучасні умови для розвитку дітей: групи оснащені дитячими меблями, ігровим обладнанням, дидактичними посібниками, комп’ютерною технікою. Медичні кабінети, харчоблоки та пральні забезпечені технологічним і медичним обладнанням. Заклади забезпечені твердим і м’яким інвентарем, мийними та дезінфекційними засобами. У кожному закладі створено власні вебсайти, що сприяє використанню Інтернет-ресурсів в управлінській, навчально-методичній, освітній діяльності, роботі з батьками вихованців, громадськістю.

В усіх закладах дошкільної освіти організовано 3-разове харчування дітей. Розмір батьківської плати за харчування однієї дитини в закладах дошкільної освіти з 01.01.2023р. 50% від фактичної вартості харчування на день. Не нараховується плата за харчування  дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування обох батьків або одного з батьків, дітей з сімей учасників АТО, військовослужбовців, які призвані під час мобілізації та на військову службу в період воєнного стану, дітей, батьки яких загинули в зоні бойових дій, АТО (при наявності поновлених документів), дітей внутрішньо переміщених осіб ( ВПО ).

 

Загальна середня освіта

Мережа закладів загальної середньої освіти (далі - ЗЗСО) Тарашанської сільської ради у 2023  році нараховує 4 ЗЗСО (3ліцеї - Тарашанський, Турятський, Станівецький, 1 гімназя - Привороцька), у яких навчається 1186 учнів у 62 класах.

2 ліцеї ( Турятський, Станівецький) мають у своєму складі дошкільні підрозділи.

У закладах загальної середньої освіти Тарашанської сільської ради створено умови щодо доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами. Для 6 учнів організовано інклюзивне навчання в 6 класах. В Турятському ліцеї, де організовано інклюзивне навчання, облаштована ресурсна кімнати за рахунок коштів державної субвенції та коштів місцевого бюджету.

У закладах загальної середньої освіти організовано навчання за індивідуальними формами: педагогічним патронажем охоплено 3 учнів, на сімейному (домашньому) навчанні перебуває 145 учнів (у 2022-2023 навчальному році ).

Для учнів, які проживають поза межами населеного пункту, в якому знаходиться школа, відповідно до чинного законодавства організовано підвезення шкільними автобусами .

Шкільними автобусами у звітному періоді користується 198 учнів, що навчаються у Турятському ліцеї. Потребує підвезення 88 учнів Тарашанського ліцею.

Закладами загальної середньої освіти приділяється значна увага роботі з дітьми пільгових категорій. У ЗЗСО навчається 5 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 9 дітей з інвалідністю, 84 дитини з малозабезпечених сімей, 10 дітей учасників бойових дій, в тому числі двоє дітей загиблих учасників бойових дій, 8 учнів з числа внутрішньо переміщених осіб.

Для дітей пільгових категорій організовано безоплатне харчування: 319 учні ЗЗСО (26,9%) користуються безоплатним харчуванням,

Заклади освіти недостатньо забезпечені комп’ютерним обладнанням для здійснення освітнього процесу. У закладах загальної середньої освіти питання функціонування НКК потребує значної уваги та додаткових фінансових спрямувань, так як обладнання застаріле і потребує оновлення. Всі заклади мають доступ до мережі Інтернет, локальні комп’ютерні мережі, зони Wi-Fi.

Протягом  карантину 2020-2022 р.р. закладами загальної середньої освіти напрацьовано певну систему використання дистанційних технологій. Для забезпечення online-навчання використовували Інтернет-сервіси: GooglelGiac, GoogleClassroom, функціонал яких дозволив створювати віртуальні класи, проводити online-уроки, відеоконференції, ознайомлювати учнів з навчальним матеріалом за допомогою підбору й алгоритмізації мультимедійного контенту, задавати домашні завдання, перевіряти роботи та виставляти оцінки. Для проведення online-уроків, відеоконсультацій педагоги шкіл міської місцевості в більшості використовували програмні засоби відеозв’язку ZOOM, Google Meet, Skype. Для налагодження комунікації між вчителями, батьками та учнями створені відповідні групи у месенджерах Viber, Telegram, WhatsApp, актуальними стали телефонні консультації.

В ЗЗСО проводились акції, тематичні виставки, заняття з елементами тренінгу щодо запобігання насильства над дітьми та толерантного ставлення до однолітків, тижні правових знань, що сприяють формуванню в учнів стійкої громадянської позиції, почуття власної значимості.

У 2021-2022 роках продовжено роботу щодо створення сучасного освітнього простору в ЗЗСО: закуплено шкільні меблі, комп’ютерну техніку, засоби навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи (багатофункціональні пристрої, телевізори, дидактичні матеріали) за кошти державної субвенції та місцевого бюджету.

Забезпечують освітній процес у закладах освіти територіальної громади  207 працівників, з них педагогічних працівників - 137.

У 2023 році атестовано 21 педагогічний працівник закладів загальної середньої освіти. За результатами атестації  підтвердили кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 15 педагогів, педагогічне звання «старший вчитель» - 10 та педагогічне зівання «вчитель – методист» - 1 педагог. Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» 5 вчителям, педагогічне звання «старший вчитель» 4 педагогам.

У зв’язку з закінченням строку дії трудових договорів, відповідно до чинного законодавства у 2021 році за результатами проведеного конкурсу призначено 1 директора закладу загальної середньої освіти.

У зв’язку з епідемічною ситуацією, що склалася в Україні через поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та встановлення карантинних обмежень, з метою забезпечення в закладах освіти належного санітарно-епідемічного стану за кошти місцевого бюджету було придбано продукцію для чищення та прання, дезінфекційні засоби, антисептики для обробки рук, безконтактні термометри, щитки для обличчя, лампи ультрафіолетові. Поповнено запас медикаментів для аптечок медичних кабінетів закладів освіти.

Закладами освіти систематично проводяться роботи з енергозбереження: заміна вікон на енергозберігаючі, заміна та встановлення вхідних дверей, заміна освітлення. Здійснено модернізацію електрокотельні Турятського ліцею у 2022 році, замінено котел та встановлено димохідну трубу в Тарашанському ліцеї у 2023 році.

У 2021 році проведено вимірювання опору заземлюючих пристроїв, опору ізоляції, здійснено технічне обслуговування вогнегасники, розроблено проектно –кошторисну документацію на встановлення пожежної сигналізації та обробку горища вогнетривкою сумішшю в Турятському ліцеї у 2022 році.

Облаштовано п’ять протирадіаційних укриттів та чотири найпростіші укриття для закладів освіти у 2022 році, що дало змогу проводити освітній процес у 2022/2023 навчальному році офлайн.

Відділу освіти, культури, молоді та спорту, закладам освіти, незважаючи на роботу в умовах загострення епідемічної ситуації, воєнного стану вдалося не тільки забезпечити стабільну роботу галузі, але й зробити вагомий внесок у створення позитивного іміджу Тарашанської територіальної громади. Зокрема, учень Привороцької гімназії Мокан Павло здобув перше місце в обласному конкурсі «Буковинська зіронька» у 2021 році; випускник Турятського ліцею Постевка Дмитро набрав 200 балів з математики на НМТ у 2022 році;  команда Тарашанської громади виборола  І місце в змаганнях з волейболу серед працівників системи освіти територіальних громад Глибоччини у 2023 році.

Основні проблеми, виклики та ризики

Розбудова системи освіти в сучасних умовах з урахуванням кардинальних змін у всіх сферах суспільного життя вимагає критичного осмислення досягнутого та зосередження зусиль і ресурсів на розв’язанні найбільш гострих проблем, які стримують розвиток, не дають можливості забезпечити нову якість освіти.

Упровадження Концепції Нової української школи (НУШ) ставить перед освітою значні виклики щодо підвищення доступності якісної, конкурентоспроможної освіти, створення нового сучасного освітнього середовища, впровадження нових Державних стандартів дошкільної, початкової, базової середньої та профільної середньої освіти, впровадження в освітній процес компетентнісного особистісно орієнтованого навчання, педагогіки партнерства, створення передумов для інноваційної діяльності, підвищення рівня підготовленості педагогічних працівників для задоволення потреб кожного здобувача освіти, реалізації права закладу освіти, педагогічних працівників на автономію в освітній діяльності.

У зв’язку з цим актуальними проблемами є:

  • недостатній рівень фінансово-економічного, матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення закладів освіти територіальної громади;

  • відсутність цілісної системи соціально-економічних стимулів у педагогічних працівників, невисокий рівень їх заробітної плати;

  • зменшення наповнюваності груп у закладах дошкільної освіти та класів у закладах загальної середньої освіти через погіршення демографічної ситуації в Україні та низький рівень зацікавленості батьків у здобутті дітьми дошкільної та повної загальної середньої освіти;

  • недостатній рівень забезпечення перевезення дітей та педагогічних працівників закладів освіти через незадовільний стан доріг, відсутність резервного автобусу;

  • зниження суспільної моралі, духовності, культури поведінки частини учнівської молоді;

  • недостатній розвиток управлінської спроможності закладів загальної середньої освіти у фінансово-господарській діяльності, низький рівень менеджменту в освіті.

З огляду на визначені проблеми існує низка ризиків, які можуть ускладнити реалізацію цілей і завдань Стратегії:

  • нестабільність економіки, обмежений обсяг фінансових ресурсів для забезпечення системного виконання всіх завдань і заходів, передбачених Стратегією;

  • несприйняття частиною суспільства та педагогів нових реформ;

  • спротив громади та педагогічних працівників процесам оптимізації;

  • ризик зменшення освітньої субвенції у разі вибору недосконалого шляху оптимізації;

  • зниження рівня надання якісних освітніх послуг через відсутність відповідних фахівців;

  • неможливість 100% охоплення дошкільною освітою дітей через фінансову неспроможність батьків та відсутність закладів дошкільної освіти у всіх населених пунктах громади;

  • нівелювання цінностей, необхідних для забезпечення взаємної поваги, відповідальності та толерантності, у здобувачів освіти.

ІІІ. МЕТА, СТРАТЕГІЧНІ ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ СТРАТЕГІЇ

 

Мета:

  • розбудова якісної, ефективної та доступної для кожного системи освіти на засадах і принципах Нової української школи, що відповідає вимогам територіальної громади, запитам особистості та потребам держави і ґрунтується на духовних цінностях українського народу;

  • забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти;

  • модернізація матеріально-технічної бази та формування нового освітнього простору закладів освіти;

  • створення ефективного безпечного освітнього середовища для надання освітніх послуг, в тому числі для дітей з особливими освітніми потребами;

  • створення умов для реалізації освітнього процесу, спрямованого на розвиток інформаційного суспільства, відкритого та прозорого публічного управління;

  • забезпечення професійного розвитку педагогів, підвищення їх педагогічної майстерності;

  • забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти шляхом організації безпечного, регулярного і безкоштовного перевезення дітей та педагогічних працівників закладів освіти;

  • формування конкурентноспроможної особистості, здатної конкурувати на ринку праці та вчитися впродовж життя.

Стратегічні цілі:

  • формування ефективної мережі закладів освіти Тарашанської сільської ради у відповідності до потреб ринку праці та розвитку особистості;

  • забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці; модернізація матеріально-технічної бази та створення в закладах освіти громади освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;

  • забезпечення в закладах освіти безпечного, доступного та мотивуючого до навчання освітнього середовища;

  • створення в закладах освіти інклюзивного, розвивального освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;

  • забезпечення безперервного професійного розвитку педагогічних працівників;

  • удосконалення системи національно-патріотичного виховання молоді шляхом застосування новітніх методик, залучення батьківської громади до виховного процесу, розвиток і соціалізація дітей та молоді;

  • розбудова системи здорового та безпечного харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок;

  • організація підвезення учнів та педагогічних працівників до закладів освіти і у зворотному напрямку;

  • забезпечення автономії закладів освіти.

Завдання Стратегії:

  • забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти;

  • оптимізація мережі закладів дошкільної та загальної середньої освіти з метою забезпечення потреб громадян;

  • створення системи конкурентоспроможної освіти відповідно до потреб ринку праці та розвитку особистості шляхом планування та забезпечення розвитку мережі закладів профільної середньої освіти академічного спрямування;

  • максимальне охоплення дошкільною освітою дітей дошкільного віку; обов’язкове здобуття всіма дітьми та молоддю повної загальної середньої освіти в обсягах, визначених державними стандартами;

  • модернізація матеріально-технічної та навчально-методичної бази закладів освіти відповідно до сучасного рівня розвитку освітньої індустрії, інформаційно- комунікаційних технологій на основі запитів соціуму та рівня інноваційного розвитку економіки міської територіальної громади;

  • створення умов для здобуття освіти дітьми з особливими освітніми потребами;

  • створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти;

  • оновлення змісту, форм і методів організації освітнього процесу на засадах особистісної орієнтації, компетентнісного підходу, педагогіки партнерства;

  • створення умов для диференціації навчання, посилення професійної орієнтації та допрофільної підготовки, забезпечення профільного навчання, індивідуальної освітньої траєкторії розвитку учнів відповідно до їх особистісних потреб, інтересів і здібностей, що сприятиме формуванню у молоді мотивації до праці, усвідомленого вибору професії та самореалізації у житті;

  • підвищення ефективності освітнього процесу на основі впровадження досягнень психолого-педагогічної науки, педагогічних інновацій, інформаційно- комунікаційних технологій;

  • формування соціально активної, відповідальної та толерантної особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу і європейської цивілізації;

  • побудова ефективної системи національного виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного розвитку дитини, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу, мешканця громади, підготовка молоді до свідомого вибору сфери життєдіяльності;

  • створення безпечного освітнього середовища, вільного від проявів булінгу, насильства та гендерної дискримінації;

  • створення умов для якісного та безпечного харчування дітей у закладах освіти громади;

  • раціональне використання кадрового потенціалу педагогічних працівників закладів освіти, в тому числі у сільській місцевості;

  • забезпечення безперервного професійного розвитку педагогічних працівників; забезпечення реалізації заходів з реформування системи підвищення кваліфікації педагогів; формування позитивного іміджу та стимулювання праці педагогічних працівників, які ведуть активну роботу зі здобувачами освіти;

  • створення оптимального парку автобусів для забезпечення у сільській місцевості регулярного перевезення учнів і педагогічних працівників до місць навчання, роботи та місць проживання.

 

  1. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ

 

Реалізація Стратегії сприятиме:

  • стабільному та результативному функціонуванню закладів освіти Тарашанської сільської ради;

  • подоланню територіальних відмінностей у якості дошкільної, повної загальної освіти; забезпеченню наступності та безперервності освіти у всіх її ланках;

  • забезпеченню різних форм здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти;

  • забезпеченню сучасного освітнього простору, безпечного, комфортного та доступного освітнього середовища;

  • створенню ефективної системи забезпечення розвитку дитини - представника покоління нової формації, формуванню конкурентоспроможної, творчої, духовно багатої, патріотично налаштованої, морально стійкої, соціально активної особистості відповідно до потреб держави та запитів громади;

  • створенню умов для професійного вдосконалення та творчості педагогічних працівників;

  • вихованню педагогічних кадрів, здатних працювати на засадах інноваційних підходів до організації освітнього процесу, власного творчого безперервного професійного зростання з метою забезпечення якісної освіти;

  • забезпеченню безпечного, регулярного і безкоштовного перевезення дітей та педагогічних працівників закладів освіти;

  • забезпеченню повноцінного, якісного та безпечного харчування дітей у закладах освіти;

  • забезпечення підвищення ефективності управлінської діяльності.

  1. ЕФЕКТ ВІД РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ

Створення системи освіти нового покоління, що забезпечуватиме випереджувальний розвиток особистості, її інтелекту; доступність дошкільної, початкової, базової, повної загальної середньої освіти, забезпечення якості освіти відповідно до Державних стандартів; ефективна реалізація стратегічних напрямків розвитку освіти в громаді, стабільне та результативне функціонування закладів освіти; формування позитивного іміджу галузі освіти та перспектив її розвитку.

 

VІ ВІДПОВІДАЛЬНІ ЗА РЕАЛІЗАЦІЮ СТРАТЕГІЇ

 

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Тарашанської сільської ради, заклади освіти громади. 

 

VІІ. ТРИВАЛІСТЬ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ

 

Реалізація стратегії триватиме протягом 2023-2027 років.

 

VІІІ. ОЧІКУВАНІ ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ СТРАТЕГІЇ

 

Джерелами фінансування реалізації Стратегії будуть:

  • кошти Державного бюджету України, зокрема державного фонду регіонального розвитку, галузевих (міжгалузевих) державних цільових програм та бюджетних програм центральних органів виконавчої влади, що спрямовуються на розвиток сфери освіти у регіонах, субвенцій, інших трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам;

  • кошти місцевого бюджету;

  • кошти міжнародних організацій;

  • благодійні внески;

  • кошти з інших джерел, не заборонених законодавством.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІХ. ПЛАН РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ОСВІТИ

ТАРАШАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

 

п/п

Цілі та завдання

Перелік заходів

Виконавці

Терміни

реалізації

Очікувані результати

1.

Формування ефективної мережі закладів освіти Тарашанської сільської ради

  1. 1.1. Організація громадського обговорення проєкту рішення сесії сільської ради про реорганізацію закладів загальної середньої освіти громади з дошкільними підрозділами та організації діяльності як окремих юридичних осіб профільних ліцеїв  з 01.09.2027 року відповідно до чинного законодавства (Турятського ліцею Тарашанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області, Станівецького ліцею Тарашанської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області). 

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2024

Стабільне та результативне функціонування закладів освіти територіальної громади; подолання територіальних відмінностей у якості повної загальної освіти.

 

 

 

  1. Формування мережі закладів профільної освіти:

-Тарашанського ліцею;

танівецького ліцею;

-Турятського ліцею.

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2024

Приведення мережі закладів загальної середньої освіти у відповідність з урахуванням

чинного законодавства.

 

 

1.3. Підготовчі заходи щодо зміни типу закладів загальної середньої освіти та створення з 01.09.2027 року профільних ліцеїв  

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2024

Приведення мережі закладів загальної середньої освіти у відповідність з урахуванням

чинного законодавства.

2.

Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці. Модернізація матеріально- технічної бази та створення в закладах освіти громади освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

2.1. Придбання меблів, обладнання для кабінетів закладів освіти

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Створення сучасних і комфортних умов для навчання підростаючого покоління.

 

 

 

2.2. Оснащення закладів освіти сучасними навчальними комп’ютерними комплексами та мультимедійними системами й програмами для підтримки освітнього процесу, бібліотечної справи та управлінської діяльності

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Забезпечення створення комфортних для навчання і праці приміщень і території закладів освіти

 

 

2.3. Оснащення кабінетів профільного навчання, придбання STEM-лабораторій

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Забезпечення створення комфортних для навчання і праці приміщень і території закладів освіти

 

 

2.4. Придбання сучасного дидактичного та ігрового матеріалів для закладів освіти

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2026

Забезпечення створення комфортних для навчання і праці приміщень і території закладів освіти

 

 

2.5. Придбання сучасного спортивного інвентарю та обладнання для спортивних залів закладів освіти

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Забезпечення створення комфортних для навчання і праці приміщень і території закладів освіти

 

 

2.6. Модернізація ігрових і спортивних майданчиків закладів освіти

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Забезпечення створення комфортних для навчання і праці приміщень і території закладів освіти

 

 

2.7.Сприяння закладам освіти щодо забезпечення комфортного повітряно-теплового режиму, належного освітлення, облаштування туалетних кімнат тощо

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

 

2023-2027

Створення відповідних санітарно-гігієнічних і комфортних умови для перебування та навчання дітей

 

 

 

2.8. Забезпечення широкосмугового доступу до Інтернету для закладів освіти (швидкістю не нижче 100 Мбіт/с і локальною мережею відповідно до рекомендацій Мінцифри) та підтримання його в актуальному стані

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Забезпечення створення комфортних для навчання і праці приміщень і території закладів освіти

 

 

2.9. Інформування учасників освітнього процесу з питань вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, протидії поширенню серед учнів звичок, небезпечних для їхнього фізичного та психічного здоров’я.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Дотримання учасниками освітнього процесу прийнятих у закладі освіти правил поведінки на засадах взаємоповаги

 

 

2.10.Удосконалення системної роботи щодо обізнаності здобувачів освіти та працівників закладів освіти з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій та дотриманням їх.

Керівники закладів освіти

2023-2027

Дотримання учасниками освітнього процесу прийнятих у закладі освіти правил поведінки на засадах взаємоповаги

 

 

2.11. Створення в закладах освіти освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

Керівники закладів освіти

2023-2027

Дотримання учасниками освітнього процесу прийнятих у закладі освіти правил поведінки на засадах взаємоповаги

 

 

2.12. Сприяння формуванню та дотриманню в закладах освіти правил поведінки учасників освітнього процесу, які забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини.

Керівники закладів освіти

2023-2027

Дотримання учасниками освітнього процесу прийнятих у закладі освіти правил поведінки на засадах взаємоповаги

 

 

2.13. Створення у закладах освіти умов для безпечного використання мережі Інтернет, формування в учасників освітнього процесу навичок безпечної поведінки в Інтернеті

Керівники закладів освіти

2023-2027

Використання у закладах освіти антивірусного програмного забезпечення, наявність обмеження доступу до сайтів з небажаним змістом

 

 

2.14. Сприяння проведенню навчання, просвітницької роботи за участі відповідних служб/органів/організацій для учасників освітнього процесу з метою виявлення ознак булінгу (цькування), мобінгу та запобігання їх проявам

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Взаємодія учасників освітнього процесу на засадах взаємоповаги, здійснення в закладах освіти заходів із запобігання порушення правил поведінки

 

 

2.15. Сприяння проведенню у закладах освіти інформаційних, освітніх заходів, спрямованих на формування негативного ставлення учасників освітнього процесу до корупції

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Взаємодія учасників освітнього процесу на засадах взаємоповаги

 

 

2.16. Сприяння проведенню в закладах освіти заходів, спрямованих на дотримання академічної доброчесності учасниками освітнього процесу.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Взаємодія учасників освітнього процесу на засадах взаємоповаги

 

 

2.17. Проведення моніторингу щодо інформування закладами освіти учасників освітнього процесу про критерії, правила і процедури оцінювання навчальних досягнень учнів

Відділ освіти, культури, молоді та спорту

2023-2027

Розбудова та використання в закладах освіти внутрішньої системи забезпечення якості освіти

 

 

2.18. Сприяння розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах освіти

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Розбудова та використання в закладах освіти внутрішньої системи забезпечення якості освіти

 

 

2.19. Забезпечення оприлюднення інформації про діяльність закладів освіти на відкритих загальнодоступних ресурсах

Керівники закладів освіти

2023-2027

Забезпечення закладами освіти змістового наповнення та вчасного оновлення інформаційних ресурсів закладу

3.

Створення в закладах освіти

безпечного,

доступного та

мотивуючого до

навчання

освітнього

середовища

3.1. Добудова внутрішньої вбиральні в Привороцькій гімназії.

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2024

Створення відповідних санітарно-гігієнічних і комфортних умови для перебування та навчання дітей

 

 

3.2. Добудова внутрішньої вбиральні для початкової школи в Станівецькому ліцеї

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2025-2026

Створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти

 

 

3.3. Облаштування внутрішньої вбиральні для початкової школи в Тарашанському ліцеї

 

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2024-2025

Створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти

 

 

3.4. Модернізувати наявні укриття закладів освіти:

- здійснити заходи з водовідведення в сховищах Тарашанського та Турятського ліцеїв;

- облаштувати внутрішні вбиральні в укриттях.

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти

 

 

3.5. Проведення капітальних та поточних  ремонтів закладів освіти громади:

  • заміна покрівлі Тарашанського ліцею;

  • добудова 4 класів Тарашанського ліцею;

  • встановлення частини огорожі та воріт в Тарашанському ліцеї;

  • заміна огорожі Турятського ліцею;

  • облаштування свердловини для забезпечення водою Станівецького ліцею;

  • поточні ремонти приміщень закладів освіти;

  • встановити нові пічки в старому корпусі Привороцької гімназії

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2024-2027

Створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти

 

 

3.6. Здійснення заходів з енергозбереження:

  • заміна ламп  на енергозберігаючі;

-проведення ремонтів внутрішніх систем теплопостачання, водопостачання, освітлення в закладах освіти громади;

- переобладнання електрокотельні Тарашанського ліцею на котельню на твердому паливі, встановлення котлів.

Сільська рада,  відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти

 

 

3.7. Здійснення заходів з пожежної безпеки:

  • встановлення пожежної сигналізації в закладах освіти громади;

  • проведення просочення вогнетривким розчином дерев’яних конструкцій у закладах освіти громади

Сільська рада,  відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти

 

 

3.8 Завершення будівництва спортивного майданчика зі штучним покриттям в Станівецькому ліцеї

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2024-2027

Створення умов для занять фізкультурою і спортом

 

 

3.9. Проведення ремонту покриття територій закладів освіти громади

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладах освіти

 

 

3.10. Сприяння створенню в закладах освіти освітнього середовища, яке мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізним уміннями, ведення здорового способу життя

Керівники закладів освіти 

2023-2027

Сприяння формуванню ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти шляхом створення мотивуючого простору закладу освіти, обладнання, засобів навчання

4.

Створення в

закладах

освіти

інклюзивного,

розвивального

освітнього

середовища,

універсального

дизайну та

розумного

пристосування

4.1. Забезпечення безбар’єрного доступу до будівель та приміщень закладів освіти (облаштування пандусів, туалетних кімнат, дверних проходів, що забезпечують можливість проїзду візком);

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Забезпечення архітектурної доступності території та будівель закладів освіти для осіб з особливими освітніми потребами

 

 

4.2. Матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення:

  • облаштування ресурсних кімнат в закладах освіти з інклюзивним навчанням;

  • забезпечення закладів освіти з інклюзивними та спеціальними класами (групами) необхідними навчально-методичними, дидактичними матеріалами, комп’ютерною та оргтехнікою, індивідуальними засобами навчання

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Створення умов для надання якісних корекційно-розвиткових послуг

 

 

4.3. Облаштування приміщень закладів освіти з урахуванням принципів універсального дизайну та розумного пристосування

Керівники закладів освіти

2023-2027

Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами

 

 

4.4. Збільшення мережі класів (груп) для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2076

Забезпечення рівного доступу до дошкільної та загальної середньої освіти дітей з особливими освітніми потребами

 

 

4.5. Моніторинг та приведення у відповідність кількості штатних одиниць спеціалістів до кількості дітей з ООП, що обслуговуються, а саме: асистента вчителя/вихователя, вчителя-дефектолога (сурдопедагога, тифлопедагога, олігофренопедагога), вчителя-логопеда, практичного психолога, вчителя- реабілітолога

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Покращення ефективності функціонування інклюзивної освіти; підвищення якості надання освітніх послуг для дітей з особливими освітніми потребами

5.

Забезпечення

безперервного

професійного

розвитку

педагогічних працівників

5.1. Запровадження педагогічної інтернатури та наставництва для педагогічних працівників відповідно до чинного законодавства та нормативно-правових актів (за потреби)

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти 

2023-2027

Функціонування в закладах освіти системи проходження інтернатури та наставництва

 

 

5.2. Сприяння розвитку та вдосконаленню психологічних послуг у закладах загальної середньої освіти, підвищенню рівня поінформованості учасників освітнього процесу, в тому числі педагогічних працівників, щодо можливості їх отримання.

Керівники закладів освіти

2023-2027

Можливість отримання педагогічними працівниками психологічних послуг в закладах освіти, де вони працюють

 

 

5.3. Координація заходів щодо участі педагогічних працівників у конкурсах, виставках професійної майстерності

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Участь педагогічних працівників закладів освіти у виставках, конкурсах професійної майстерності

 

 

5.4. Забезпечення спільно з органами охорони здоров’я проходження періодичного медичного огляду педагогічних працівників

Сільська рада, відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Забезпечення щорічного обов’язкового проходження медичного огляду педагогічних працівників.

 

 

5.5. Запровадження мотиваційних механізмів для підтримки творчих, високопрофесійних педагогів

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Пропагування діяльності висококваліфікованих педагогічних працівників

 

 

5.6. Координація заходів щодо проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками

Відділ освіти, культури, молоді та спорту, керівники закладів освіти

2023-2027

Підвищення професійного рівня педагогічних працівників